Dla mieszkańca

Sołtysi odebrali listy gratulacyjne

Pięć sołectw z naszego miasta otrzymało listy gratulacyjne w Marszałkowskim Konkursie „Inicjatywa Sołecka”.

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego odbyło się uroczyste wręczenie listów gratulacyjnych laureatom Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka” z subregionów centralnego i zachodniego. 

2 czerwca przedstawiciele pięciu sołectw z naszego miasta odebrali listy gratulacyjne z rąk wicemarszałka województwa śląskiego Grzegorza Boskiego oraz radnych Sejmiku Województwa Śląskiego – Bronisławy Karasek i Marka Bieńka. Dofinansowanie otrzymały sołectwa: Bzie, Borynia, Moszczenica, Ruptawa-Cisówka oraz Skrzeczkowice.

Dzięki pozyskanym środkom w 2025 roku zostaną zrealizowane przedsięwzięcia służące integracji mieszkańców, kultywowaniu lokalnych tradycji oraz wzmacnianiu aktywności społecznej.

Przypominamy, że w tym roku będą realizowane:

  • W Sołectwie Bzie „Wspólna przestrzeń do integracji” - zakup namiotów festynowych, zestawów biesiadnych oraz bezprzewodowego zestawu nagłaśniającego;
  • W Sołectwie Borynia „Mały folklor – wielka tradycja” – zakup strojów ludowych dla dzieci z Sołectwa Borynia;
  • W Sołectwie Moszczenica „Dziedzictwo zapisane w stroju” - zakup strojów ludowych oraz dodatkowych bluzek dla członkiń Koła Gospodyń Wiejskich w Moszczenicy;
  • W Sołectwie Ruptawa-Cisówka „Stroje dla Tradycji” - doposażenie dzieci w śląskie stroje ludowe;
  • W Sołectwie Skrzeczkowice „Pod wspólnym dachem – namioty dla integracji mieszkańców sołectwa”.

 


Pozostałe aktualności

Wszystkie aktualności