Dla mieszkańca

Spacer śladami dawnego kurortu

Jak wyglądało życie w dawnym uzdrowisku i jakie tajemnice skrywają parkowe alejki? Odpowiedzi na te pytania poznali uczestnicy niedzielnego spaceru historycznego.

Fot. UM Jastrzębie-Zdrój / Paweł Smajdor

Mimo zmiennej pogody i przelotnego deszczu grupa miłośników historii wyruszyła w niedzielę o 16:00 na pierwszy wakacyjny spacer szlakiem dawnego uzdrowiska. Deszczowa aura tylko dodała uroku tej wyjątkowej podróży w przeszłość.

Przewodniczka, Katarzyna Gardecka, przeniosła uczestników wprost do epoki świetności tutejszego kurortu. Dowiedzieliśmy się, że w Domu Zdrojowym działało kiedyś kasyno, w parku wznosiła się skocznia narciarska, a samo uzdrowisko skrywało Letnisko Oficerskie, które spłonęło w niewyjaśnionych okolicznościach. O tych i wielu innych sekretach kuracjuszy oraz personelu rozmawialiśmy podczas tej godzinnej przechadzki.

Jeśli tym razem nie udało Wam się dołączyć, Muzeum Miejskie w Jastrzębiu-Zdroju zaprasza na kolejną wyprawę już za dwa tygodnie!

  • Miejsce zbiórki: budynek dawnej Spółki Brackiej (ul. 1 Maja 61)
  • Godzina: 16:00
  • Wstęp: bezpłatny

Zapiszcie datę w kalendarzach i do zobaczenia!


Pozostałe aktualności

Wszystkie aktualności