Dla mieszkańca

Strażacka impreza rodzinna w Jastrzębiu-Zdroju!

OSP Jastrzębie Górne 15 czerwca organizuje „Pokazy zabytkowych sikawek konnych – jak dawniej gaszono pożary?”

Zdjęcie przedstwia strażaków i sikawki konne.

Mat. archiwalne: OSP Jastrzębie-Górne

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Jastrzębia-Zdroju i okolic na niezwykłą imprezę rodzinną, która odbędzie się już w najbliższą sobotę na zielonym skwerze przy ul. Północnej. 

Startujemy punktualnie o godzinie 14:00! 

W programie imprezy: 

  • Pokazy gaśnicze które przeniosą nas w czasy, gdy nasi dziadkowie stawiali czoła pożarom. Zobaczymy, jak radzili sobie z ogniem przy użyciu sprzętu z tamtych lat. 
  • Dziecięce drużyny pożarnicze. Młodsze pokolenie strażaków zaprezentuje swoje umiejętności w gaszeniu pożarów. Te młode drużyny pokażą nam, jak zwinne i skuteczne mogą być nawet najmniejsze ręce w walce z ogniem. 
  • Młodzieżowe drużyny ratownicze. Starsza młodzież zademonstruje swoje umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. To doskonała okazja, aby zobaczyć, jak ważna jest wiedza o ratowaniu życia w sytuacjach kryzysowych. 
  • Animacje i atrakcje dla dzieci. Dla najmłodszych uczestników przygotowaliśmy mnóstwo zabaw i animacji. Będą zjeżdżalnie, malowanie twarzy, balony, zabawy w strażaka z sikawkami, wata cukrowa i wiele innych atrakcji, które zapewnią dzieciom niezapomniane chwile. 
  • Historyczne pojazdy pożarnicze. Na miejscu będzie można podziwiać historyczne wozy strażackie, które kiedyś ratowały życie. To prawdziwa gratka dla miłośników historii i techniki. 
  • Pojazdy militarne. Dodatkowo na naszej imprezie pojawią się pojazdy militarne, które na pewno zainteresują zarówno dzieci, jak i dorosłych. 

Nie zabraknie także pysznego jedzenia! 

Po zakończeniu pokazów, od godziny 16:00, zapraszamy wszystkich na zabawę taneczną przy świetnej muzyce prezentowanej przez DJ-a. 

Będzie to doskonała okazja do wspólnej zabawy przy muzyce. Nie przegapcie tego wyjątkowego wydarzenia! Zabierzcie ze sobą rodzinę, przyjaciół i dobry humor! 

Do zobaczenia na zielonym skwerze przy ul. Północnej w Jastrzębiu-Zdroju!

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Jastrzębia-Zdroju.


Pozostałe aktualności

Wszystkie aktualności
Polecamy