Strażnicy Miejscy na festynie bezpieczeństwa

Każdy kto pojawił się 27 lipca na parkingu przy hali widowiskowo-sportowej mógł zobaczyć, jakie służby dbają o bezpieczeństwo mieszkańców. A nawet poczuć się jak funkcjonariusz jednej z nich.

Przybyli na festyn bezpieczeństwa na pewno się nie nudzili. O atrakcyjne i widowiskowe pokazy zadbała straż pożarna oraz policja, a Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego oraz Ośrodek Szkolenia Kierowców Orlik w nowoczesny, multimedialny sposób promowali bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Każdy mógł również zapoznać się ze specyfiką pracy w pogotowiu ratunkowym, wojsku, straży granicznej czy służbie więziennej. Na stoisku każdego wystawcy można było porozmawiać, przymierzać, zasiąść za kierownicą samochodu lub motoru czy wreszcie, jak chociażby na stoisku straży miejskiej, wygrać atrakcyjne nagrody.

Strażnicy przeprowadzili konkursy dla najmłodszych, jak i dorosłych ze znajomości przepisów ruchu drogowego, w których do wygrania były m.in. odblaski oraz popularna maskotka SMokusia. Dzieci chętnie przymierzały wyposażenie strażnika, a także korzystały z samochodu służbowego, natomiast dla dorosłych była to doskonała okazja do rozmowy ze strażnikiem na tematy związane z porządkiem i ładem na terenie miasta.