Dla mieszkańca

Wtorek 11 czerwca, to ostatni dzień, kiedy możecie zdecydować na co przeznaczyć 3,2 ml zł

Dzisiaj kończy się głosowanie na zadania, które będą realizowane w ramach Jastrzębskiego Budżetu Obywatelskiego w 2025 roku.

Zdjęcie przedstawia moment głosowania w Jastrzębskim Budżecie Obywatelskim.

Tradycyjne głosowanie za pośrednictwem papierowych kart kończy się dzisiaj, we wtorek 11 czerwca  o 15:30. Po tej godzinie nie będzie już możliwości dorzucenia wypełnionych kart do urny stojącej w holu głównym Urzędu miasta.

Kilka godzin dłużej można głosować elektronicznie. Za pośrednictwem platformy konsultacyjnej> https://ankiety.jastrzebie.pl/ można oddać głos na swoich faworytów do północy, czyli 23:59 we wtorek. Po tym terminie nie ma już możliwości oddania głosu w tegorocznej edycji.

Przypominamy, że pod głosowanie oddaliśmy 16 zadań ogólnomiejskich oraz 35 zadań osiedlowych i sołeckich. W przypadku tych ostatnich głosowanie odbywa się tylko w osiedlach: Arki Bożka, Barbary, Chrobrego, Gwarków, Morcinka, Pionierów, Staszica. Jeśli chodzi o sołectwa to wybierają jedynie mieszkańcy sołectwa Bzie i Moszczenica. W pozostałych jednostkach głosowanie nie były prowadzone ponieważ kwota szacunkowa zweryfikowanych pozytywnie projektów nie przekroczyła kwoty przypadającej na osiedle/ sołectwo – zgłoszone i ocenione pozytywnie zadania zostaną zrealizowane w przyszłym roku.

Z listą projektów ocenionych pozytywnie zapoznajcie się poniżej:

- lista projektów osiedlowych/sołeckich zweryfikowana pozytywnie

- lista projektów ogólnomiejskich zweryfikowana pozytywnie


Pozostałe aktualności

Wszystkie aktualności
Polecamy