Dla mieszkańca

Pięści przetrwania: Sportowcy z Auschwitz i Tadeusz Pietrzykowski

Zapraszamy do Łaźni Moszczenica 8 listopada o godzinie 17:00 na spotkanie z niezwykłą historią Tadeusza Pietrzykowskiego.

„Nie bił, by wygrać. Bił, by przetrwać.”

W Auschwitz sport był czymś więcej niż rywalizacją. Był walką o godność, o to, by człowieczeństwo nie zgasło. 8 listopada w Łaźni Moszczenica spotkamy się, by poznać niezwykłą historię Tadeusza Pietrzykowskiego – legendarnego „Boksera z Auschwitz”. Gościem będzie Eleonora Pietrzykowska, autorka poruszającej książki Mistrz. Tadeusz „Teddy” Pietrzykowski, która z niezwykłą wrażliwością opowiada o losach sportowców w obozie i sile, która potrafiła przetrwać nawet piekło.

Towarzyszyć temu spotkaniu będzie wystawa wypożyczona z Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau, poświęcona sportowcom, którzy w obozie walczyli o coś więcej niż medale.

8 listopada, godz. 17:00

Łaźnia Moszczenica, ul. Towarowa 7.

Wstęp wolny.

Tekst: Łaźnia Moszczenica

Data i godzina
08.11.2025
17:14
Lokalizacja

Organizator