Dla mieszkańca

Trwa modernizacja ewidencji gruntów i budynków

Zostały nią objęte nieruchomości na terenie całego miasta.

Widok z lotu ptaka

Ewidencja gruntów i budynków to jeden z podstawowych rejestrów publicznych – zawarte w niej informacje stanowią podstawę wpisów w księgach wieczystych,  są bazą dokumentacji dotyczącej planowania przestrzennego oraz wpływają na wysokość należnych podatków i świadczeń. Stąd też konieczność posługiwania się precyzyjnie wykonaną i aktualną bazą danych. Modernizację przeprowadzają urzędy powiatowe na podstawie ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne.  

W Jastrzębiu-Zdroju już teraz trwają prace terenowe - specjaliści dokonują niezbędnych pomiarów i zbierają potrzebne im informacje dotyczące gruntów i budynków. Między innymi będzie ustalany przebieg granic ponad 4 tys. działek. Ich właściciele bądź użytkownicy wieczyści mogą spodziewać się przesyłki z zawiadomieniem o dokładnym terminie tych czynności, które już od połowy stycznia będą miały miejsce w budynku dworca przy ulicy Sybiraków 2.

 

 

Szczegółowe informacje:

 

 

Prace modernizacyjne wykonywane są przez konsorcjum firm: GEORES Sp. z o.o. (z siedzibą pod adresem: ul. Targowa 3, 35-064 Rzeszów) i „PROGEO KATOWICE” K. ROGALA, M. NOWAK Spółka Jawna (z siedzibą pod adresem: al. Korfantego 79, 40-160 Katowice).

Dodatkowych informacji udziela:

Wykonawca prac geodezyjnych, tel. 17 862 78 42,

Wydział Geodezji i Kartografii Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój, tel. 32 4785 319, 32 4785 278.

Polecamy