Dla mieszkańca

Dlaczego człowiek decyduje się na współpracę z wrogiem?

Kolejne spotkanie poświęcone literaturze czeskiej odbędzie się 25 marca o 17.00.

plakat spotkania „Krawiec, żandarm i spadochroniarz”

Czym kieruje się człowiek, który decyduje się współpracować z wrogiem? Jakie skutki przynosi taka współpraca? Na te i inne pytania spróbuje odpowiedzieć Zofia Bałdyga, tłumaczka literatury czeskiej, podczas rozmowy z Agnieszką Witczak na temat książki ''Krawiec, żandarm i spadochroniarz" autorstwa Miloša Doležala.

Książka zostanie wydane 15 marca przez Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej autor, Miloš Doležal to czeski dziennikarz i pisarz. To kolejna publikacja z serii Bo.wiem.

W książce ''Krawiec, żandarm i spadochroniarz" Doležal przybliża sylwetki trzech kolaborantów: Bohuslava Bušty, Oskara Felkla, Karela Čurdy.

Rozmowa odbędzie się 25 marca o 17.00. Będzie można jej wysłuchać na jednym z trzech profili na Facebooku: @bibliotekajastrzebie @Wydawnictwo.UJ @bo.wiem.wuj


Pozostałe aktualności

Wszystkie aktualności