Dla mieszkańca

„Wierzę, że muzyka integruje ludzi”

25 kwietnia w ramach festiwalu JAZZtrzębie wystąpi Przemysław Strączek i jego Cultural Concept.

Przemysław Strączek

Mimo obostrzeń związanych z pandemią, końcówka kwietnia w Jastrzębiu minie pod znakiem jazzu. Przemysław Strączek będzie jednym z tych artystów, których koncerty zobaczymy online.

Przemysław Strączek to gitarzysta jazzowy, kompozytor, producent, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, dwukrotny laureat Mistrzowskiego Konkursu Gitarzystów Jazzowych im. Marka Blizińskiego w Warszawie, jeden z siedmiu finalistów ogólnoświatowego konkursu solistycznego Thailand International Jazz Conference Solo Competition w Bangkoku. Według czytelników Jazz Forum jeden z najlepszych polskich gitarzystów. Od 2011 roku współtworzy międzynarodowe projekty z muzykami z różnych kontynentów prezentując współczesne nurty muzyki jazzowej i etnojazzowej.

Cultural Concept to międzykulturowy projekt muzyczny. Z polskim gitarzystą wystąpią: Kandara Diebaté (Senegal), Chiao-Hua Chang (Tajwan), Edilson Sanchez-Moyano (Kolumbia), Maciej Kitajewski I Patryk Dobosz.

– Wierzę, że muzyka integruje ludzi. Również tych, którzy wychowywali się daleko od siebie. Na scenie łączymy cztery kraje, tak od siebie odległe: Senegal, Kolumbię, Tajwan i Polskę. Każdy z muzyków będzie grał na swoich regionalnych instrumentach

– zapowiada Przemysław Strączek.

Koncert odbędzie się 25 kwietnia o 19.00 w Kinie „Centrum”. Będzie transmitowany on-line. Więcej szczegółów: www.jazztrzebie.eu.


Pozostałe aktualności

Wszystkie aktualności